Лікування карієсу у дітей в Сумській області

Кариес у детей | Лечение кариеса молочных зубов Киев

Ви напевно бачили чорні зуби у дітей. Основною причиною цього явища є карієс. Дитячі зуби, особливо молочні, навіть більше схильні до карієсу, ніж зуби дорослих. Це пов’язано з недостатньою міцністю зубної емалі (ще не завершено процес формування зубних тканин), з особливостями харчування, слабким імунітетом у дітей перед простудними, інфекційними захворюваннями.

Карієс на молочних зубах розвивається стрімко і дуже швидко призводить до руйнування твердих тканин. Через відсутність симптомів і швидке поширення інфекції нерідкі випадки, коли батьки приводять малюка до стоматолога, коли дитячі зуби вже в стані запущеного карієсу. Буває, що ураження карієсом відбувається ще до повного прорізування молочного зуба.

У дитячій стоматології використовуються різні методи профілактики та лікування карієсу: герметизація фісур, ремінералізуюча терапія та класичний метод пломбування молочних зубів у дітей

Важливо! Турбота про здоров’я зубів починається з раннього дитинства – з моменту появи першого зуба в роті дитини. Батьки повинні уважно стежити за станом ротової порожнини дитини, регулярно приводити малюка на огляд до стоматолога. Регулярне відвідування стоматологічної клініки дозволить діагностувати карієс і передумови розвитку процесу до того, як він знищить зуби дитини.

Циркулярний карієс

Одним з видів карієсу є циркулярне ураження зубів. Цей вид патології називається циркулярним карієсом і має свої особливості:

  • пошкодження по всій окружності зуба на межі з яснами (в пришийковій області);
  • швидке поширення інфекції (від моменту пошкодження емалі на одній ділянці до поширення вогнища карієсу по всій окружності зуба може пройти всього кілька днів);
  • враховуючи, що циркулярний карієс руйнує тканини біля основи зубів, високий ризик того, що на цьому місці відламається коронка;
  • особливо швидко руйнуються різці.

Локалізація дефектів при циркулярному карієсі, а також безсимптомний перебіг процесу ускладнюють діагностику та лікування захворювання. І в цьому випадку потрібна допомога стоматолога.

Чому необхідно лікувати молочні зуби?

Молочні зуби тимчасові, але без них неможлива правильна робота травної системи, розвиток мовлення дитини, формування правильного прикусу і розвиток всієї зубощелепної системи.

Молочні зуби потрібні дитині для того, щоб:

  • добре пережовувати їжу, що дуже важливо для її перетравлення і засвоєння, для нормального травлення;
  • навчитися правильній вимові – зуби, як і язик, губи, є частиною артикуляційного апарату і допомагають дитині правильно вимовляти звуки, а при ранній втраті молочних зубів у дітей виникають дефекти мови, які в більш старшому віці буде важко виправити ;
  • правильно розвинулась щелепа, сформувався правильний прикус – при передчасній втраті тимчасових зубів спостерігаються порушення в розвитку зубощелепного апарату, висока ймовірність неправильного росту постійних зубів, виникнення дефектів прикусу;
  • щоб захистити зачатки постійних зубів від інфікування – при відсутності своєчасного лікування розвиваються різноманітні ускладнення карієсу, при яких уражаються коріння молочних зубів і навіть тканини пародонту, що може призвести до пошкодження постійних зубів ще до їх появи вивергатися.

Завдання батьків і стоматологів – зберегти молочні зуби не тільки цілими, але й здоровими до тих пір, поки не настане час їх природної заміни постійними. Для виконання цього завдання необхідно забезпечити малюкові ретельну гігієну порожнини рота, своєчасну діагностику та лікування карієсу молочних зубів. Уважний лікар при необхідності призначить профілактичне лікування, щоб надалі захистити зуби від інфекції.

Якщо ви хочете дізнатися більше про наші послуги дитячої стоматологічної допомоги або записатися на прийом, зателефонуйте за номером +380661968793. Ми з нетерпінням чекаємо можливості вітати вас і вашу дитину в нашій родині стоматологів, оскільки ми працюємо разом, щоб забезпечити вашій дитині виняткове здоров’я порожнини рота та широку, здорову посмішку.