Кореневий канал проти видалення зуба: чого очікувати. Стоматологія в Сумській області

Лікування кореневих каналів

І кореневі канали, і видалення мають численні міфи навколо них. Ці міфи створили погану репутацію обох методів лікування зубів. Реально кажучи, кожне лікування підходить для певних ситуацій, коли йдеться про захист здоров’я ротової порожнини, мінімізацію поширення бактерій і запобігання майбутнім проблемам із зубами.

Тут ми обговоримо кореневі канали проти видалення зубів, коли кожен з них потрібний і що краще для вашої порожнини рота.

Терапія кореневих каналів

Прорізування кореневого каналу – це звичайна стоматологічна процедура, спрямована на збереження здоров’я ротової порожнини. Він має низку переваг у збереженні вашого природного зуба та позбавленні ротової порожнини від шкідливих бактерій.

Що таке кореневий канал?

Кореневий канал — це ендодонтична процедура, яка передбачає видалення хворої пульпи, нервів і сполучної тканини з інфікованого зуба. Під час лікування стоматолог за допомогою спеціальних інструментів проникає в зуб і видаляє бактерії з інфікованого кореневого каналу. Коріння зуба очищають і стерилізують перед тим, як заповнювати його гутаперчею, щоб запечатати бактерії. Зазвичай зубна коронка встановлюється на зуб, щоб захистити його від подальшого пошкодження.

Скільки часу займає кореневий канал?

Лікування кореневих каналів вимагає від стоматолога бути дуже точним щоб забезпечити видалення всіх пошкоджених тканин перед пломбуванням зуба. Він може варіюватися від простого до складного залежно від типу ураженого зуба. Це потім впливає на тривалість процедури

Наприклад, моляри мають більше каналів, ніж передні зуби. Це збільшує час, необхідний для очищення та стерилізації каналів. Для лікування одного зуба може знадобитися від однієї до трьох годин.

Скільки коштує кореневий канал?

Цілий ряд факторів впливає на вартість кореневого каналу, зокрема:

  • тип зуба
  • розташування в порожнині рота
  • розмір шкоди або складність справи
  • страхове покриття

Багато планів стоматологічного страхування покривають частину вартості лікування кореневих каналів. Якщо вам потрібен кореневий канал, зв’яжіться зі своєю страховою компанією, щоб отримати докладнішу інформацію про ваші переваги, або запитайте про внутрішні плани заощаджень, щоб покрити вартість лікування.

Видалення зуба

На відміну від кореневого каналу, який зберігає частину вашого природного зуба, видалення зуба передбачає повне видалення зуба (коронки та кореня).

Коли потрібне видалення зуба?

Хоча ціллю стоматолога є збереження вашого природного зуба, бувають випадки, коли необхідно видалення зуба. До причин видалення зуба відносяться:

  • звільняючи місце в переповненому роті
  • підготовка до ортодонтії
  • видалення інфікованого матеріалу з порожнини рота
  • зниження ризику інфікування
  • запобігання майбутнім проблемам, наприклад, із зубами мудрості

Що включає в себе видалення зуба?

Видалення зуба може передбачати видалення первинного або постійного зуба, який уже прорізався, або зуба, який все ще знаходиться під лінією ясен.

Просте видалення передбачає видалення видимого зуба. Стоматолог знеболює область перед тим, як використовувати спеціальні щипці, щоб витягти зуб із лунки.

Під час хірургічного видалення зуб ще не прорізався або, можливо, відламався на лінії ясен. У цих випадках процес більш складний і передбачає розріз для вилучення зуба з ясен.

Кореневий канал проти видалення зуба

Як бачите, бувають випадки, коли може знадобитися видалення кореневого каналу або видалення зуба, і це відповідне лікування. Так що краще?

Що краще – видалити кореневий канал чи видалити зуб?

Врятувати свої природні зуби – ваша кінцева мета. По можливості ваш стоматолог намагатиметься врятувати ваш зуб. Принаймні зберігаючи корінь на місці та використовуючи реставрацію для зміцнення пошкодженого природного зуба, ваша щелепна кістка залишається здоровою, а сусідні зуби залишаються на місці. Це допомагає запобігти майбутнім проблемам, таким як зміщення зубів, втрата кісткової маси та захворювання ясен.

Кореневі канали видаляють бактерії з вашого рота і мають високий відсоток успішного збереження вашого зуба.

Відновіть здоров’я порожнини рота в стоматології  клініці «Brilliant Smile»

Якщо вам потрібно прийняти рішення між видаленням кореневого каналу чи видаленням зуба, знайте, що ваш стоматолог обговорить з вами плюси та мінуси кожного лікування, щоб ви могли прийняти обґрунтоване рішення.

Довіртеся нашій команді, щоб захистити ваше здоров’я ротової порожнини за допомогою реставраційних стоматологічних процедур. Запишіться на прийом сьогодні за номером +380661968793!