Коронки та мости можуть вирішити стоматологічні проблеми

Коронки на зубах - види коронок, установка, плюси и мінуси

Якщо у вас відсутні один або кілька зубів, рекомендуємо отримати штучні замінники, наприклад зубні коронки та мости. Ці варіанти заміни зубів не просто відновлюють ваші відсутні зуби; вони також можуть виправити або запобігти іншим проблемам із зубами.

Що таке зубна коронка та міст?

Зубна коронка

Зубні коронки (іноді їх називають «ковпачками») — це вставні зуби, які надягають на існуючий зуб, щоб відновити його зовнішній вигляд і зміцнити або захистити від подальшого пошкодження. Стоматологи також можуть вставити їх у зубні імплантати, щоб замінити відсутній зуб і відновити посмішку пацієнта.

Зубні коронки виготовляються з різних матеріалів, включаючи смолу, порцеляну, золото та метали, і можуть бути виготовлені на замовлення відповідно до вимог пацієнта. Залежно від використовуваного матеріалу коронка може бути довговічною, міцною, підібраною за кольором і текстурою наявних зубів.

Зубний міст

Зубний міст – це протез, який використовується для відновлення одного або кількох відсутніх зубів між здоровими сусідніми зубами. Зубні мости виготовляються з двох коронок і одного зубного моста. Ці частини лежать на яснах і замінюють відсутній зуб або зуби. Стоматолог цементує ці коронки на зубних імплантатах або наявних зубах по обидва боки від щілини, щоб утримувати міст на місці.

Зубні мости також бувають різних матеріалів. Однак те, що вам підійде, залежить від ваших бажань, фінансового стану, зубів, які ви замінюєте, і вподобань вашого лікаря-стоматолога.

Проблеми, які можуть вирішити зубні коронки або мости

Зубні коронки та мости є чудовим рішенням для різноманітних стоматологічних проблем і можуть бути життєво важливими для підтримки здоров’я ротової порожнини. Деякі з проблем, які коронки або мости можуть виправити, запобігти або вирішити, включають:

Лікуйте глибокий карієс або слабкі великі пломби

Якщо у вас велика пломба або глибокий карієс (приблизно половина ширини вашого зуба або більше), кістка в цій області буде слабкою та більш сприйнятливою до переломів. Повторне пломбування зуба було б лише тимчасовим виправленням у такій ситуації, оскільки зуби можуть тріснути або карієс може погіршитися. Отримання зубної коронки, швидше за все, вирішить проблему, захистить ваші зуби від подальшого пошкодження та запобіжить повторному виникненню на довгі роки.

 

Тріснутий, зламаний або сколений зуб

Зубні коронки є єдиним варіантом для корекції та відновлення зовнішнього вигляду відколів, тріщин, зламаних або серйозно пошкоджених зубів, які пломби, накладки чи вініри не можуть виправити. Якщо пошкодженому зубу загрожує розвалитися, коронка зміцнить його, утримає на місці та запобіжить інфікування зуба.

Ремонтна емаль

Енергійне чищення зубів і вживання кислих напоїв і їжі можуть пошкодити емаль. Якщо ваша емаль значно руйнується, ви можете відчути чутливість і зміну кольору зубів. На щастя, коронки та мости можуть допомогти вирішити проблему та відновити структуру, розмір і зовнішній вигляд вашого зуба.

Кореневого каналу

Якщо ви пройшли курс лікування кореневого каналу , вам, імовірно, знадобиться коронка, щоб захистити й зміцнити зуб або відновити його функціональність і структурну цілісність. Кореневий канал, як правило, послаблює зуб і підвищує ризик зламу або розтріскування, залишаючи його порожнистим.

Зміщення зубів і проблеми із зовнішнім виглядом

Щілини у ваших зубах не просто зіпсують усмішку; вони також можуть змінити структуру вашої щелепи та обличчя. Ваші зуби також можуть зміщуватися та призводити до незбалансованого прикусу, збільшуючи ризик ерозії емалі, захворювань ясен, карієсу та розладу скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС). На щастя, за допомогою зубної коронки або моста ваш стоматолог може виправити зовнішній вигляд вашого зуба, виправити неправильне розташування та відновити впевненість у вашій посмішці.

Проблеми мовлення та вимови

Передні зуби необхідні для формування та вимови певних слів або звуків. Якщо відсутність зубів заважає вашій нормальній мові, придбання зубної коронки або моста допоможе відновити зуби та вирішити проблеми з вимовою.

Слабкі зуби та проблеми з жуванням

Коронки та мости зміцнюють зуби та відновлюють їх прикушування та жувальний тиск. Вони також запобігають зміщенню та рівномірно розподіляють жувальну силу на сусідні зуби. Таким чином ви зможете ефективно їсти або жувати й уникнути проблем, пов’язаних із труднощами жування.

Відновіть зуби за допомогою зубних коронок і мостів у клініці «Brilliant Smile»

Готові відновити посмішку та функціональність природного зуба? Наші стоматологи можуть допомогти! Ми пропонуємо найкращі зубні коронки та мости в Локасті, штат Північна Кароліна, щоб запобігти й виправити проблеми із зубами та відновити впевненість у вашій посмішці. Ми також надаємо інші послуги з реставрації зубів, щоб ваша порожнина рота була здоровою та посмішка яскравою. Запишіться на прийом сьогодні! Контактний номер телефону: +380661968793.